Agresywna seksualizacja dzieci i młodzieży stoi w sprzeczności z ewangelizacją, jaką podejmujemy w ramach pracy parafialnej, jest to też jedna z najbardziej agresywnych dróg walki z Kościołem. Stąd jest sprawą wielkiej wagi, aby na terenie parafii jak największa liczba osób zaangażowanych w ewangelizację oraz pracę duszpasterską wzięła udział w organizowanych spotkaniach przekonuje ks. dr Marian Biskup, wikariusz biskupi ds. duszpasterstwa. Sprawą istotnej wagi jest poinformowanie rodziców o nowym zagrożeniu, gdyż tylko szeroki protest społeczny może zatrzymać wprowadzenie ideologii gender do polskich szkół. Już w tej chwili w naszym kraju istnieją przedszkola „równościowe” (5 na terenie Dolnego Śląska), do szkół wprowadza się przedmiot wychowanie obywatelskie z elementami równości płci (pojętej w formie genderowskiej), młodzieżówki feministyczne demoralizują młodzież na dodatkowych warsztatach przeprowadzanych w szkołach, a uczelnie wyższe promują ideologię gender. Są to realne zagrożenia duchowe, przed którymi należy przestrzec rodziców oraz wychowawców podkreśla ks. Marian Biskup.
Wolontariusze w parafiach
Reklama
Odpowiednio przygotowane dwuosobowe zespoły świeckich osób przeprowadzą w niedzielę 12 stycznia w parafiach Wrocławia wykłady dla parafian mówiące o zagrożeniach związanych z gender oraz mobilizujące osoby świeckie do działania na rzecz obrony chrześcijańskich wartości, rodziny i niewinności dzieci. Jednym z takich wolontariuszy jest Elżbieta Kondratowicz, mama trzech dorastających córek, z wykształcenia nauczyciel przedszkolny. Poczułam się niejako przynaglona do wzięcia udziału w tej akcji, widząc, co dzieje obecnie wokół nas mówi pani Elżbieta. Gender to zamach na samą istotę człowieczeństwa, niszczenie tożsamości seksualnej i niszczenie rodziny. To także niszczenie niewinności dzieci. Dlatego tak ważne jest, aby ludzie usłyszeli przystępnym językiem, co to jest gender, gdzie tkwi zagrożenie i jak można mu przeciwdziałać podkreśla wolontariuszka.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Spotkania odbywać się będą po Mszach św. w salkach parafialnych. Wolontariusze przeszli odpowiednie szkolenie, przygotowane są materiały i prezentacje: Dostaliśmy od organizatorów bardzo dużo materiałów, tam, gdzie będzie to możliwe, pokażemy wcześniej przygotowaną prezentację opowiada pani Elżbieta. Zagrożenia płynące z seksualizacji oraz narzucania ideologii gender są bardzo realne. W przedszkolach wprowadza się programy równościowe, które każą dziewczynkom przebierać się za chłopców, chłopcom zakładać sukienki i malować paznokcie. Do szkół na zajęcia dodatkowe wchodzą edukatorzy seksualni, którzy zobowiązując dzieci do tajemnicy instruują np., jak zdobyć środki antykoncepcyjne bez wiedzy rodziców. To już się, niestety, w Polsce dzieje i niejednokrotnie nie mówi się rodzicom o tym, że ta ideologia jest wprowadzana do danej placówki oświatowej, a wszystko podaje się dzieciom w formie ciekawej zabawy.
Odważny sprzeciw biskupów
Ważny głos w sprawie zagrożenia ideologią gender podjęli biskupi polscy w liście pasterskim na niedzielę Świętej Rodziny. W dokumencie podkreślono, że nie jest czymś niewłaściwym prowadzenie badań nad wpływem kultury na płeć, groźne jest natomiast ideologiczne twierdzenie, że płeć biologiczna nie ma żadnego istotnego znaczenia dla życia społecznego. W obliczu zagrożenia Kościół nie może milczeć: Kościół stojący na straży dobra każdego człowieka ma nie tylko prawo, ale i obowiązek upominać się o naturalne prawa Boże w życiu społecznym. Nie może więc milczeć wobec prób wprowadzania ideologii niszczącej antropologię chrześcijańską i zastępowania jej głęboko destrukcyjnymi utopiami, które niszczą nie tylko pojedynczego człowieka, ale i całe społeczeństwo napisali w liście biskupi.
Także abp Józef Kupny apelował 29 grudnia w katedrze wrocławskiej o przywrócenie sakralnego i nienaruszalnego charakteru rodziny, jej piękna w Bożym zamyśle. Podkreślał również, że niebezpieczeństwo ideologii gender wynika w gruncie rzeczy z jej głęboko destrukcyjnego charakteru zarówno wobec osoby, jak i relacji międzyludzkich, a więc całego życia społecznego.