Metropolita szczecińsko-kamieński podkreśla, że drogi paschalne, które przeszliśmy liturgiami Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku, Wielkiej Soboty i Wielkiej Nocy poprowadziły nas po drogach tajemnicy grzechu i tajemnicy zbawienia. - To drogi, w które musi wejść każdy człowiek osobiście. To drogi, w które wchodzi każda rodzina, każda mała wspólnota, cały naród, świat. To drogi życia, nadziei, prawdy, zwycięstwa miłości - zaznacza abp Dzięga.
Wpatrzeni w Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego, który mówi o sobie "Jestem królem, ale królestwo moje nie jest z tego świata, ale również dla tego świata" - rozważamy tajemnicę miłości - podkreśla hierarcha. - To miłość, która odrzucana w kolejnych pokoleniach staje się kamieniem węgielnym, na którym jest budowana nowa cywilizacja miłości, nowa nadzieja świata, jedyna nadzieja świata - dodaje.
Dalej metropolita szczecińsko-kamieński przywołuje świadectwa kolejnych papieży. - Na te drogi wołał nas Jan Paweł II, mówiąc o cywilizacji miłości. Po tych drogach prowadził nas Benedykt XVI, mówiąc o Jezusie Chrystusie, jedynym Zbawicielu człowieka i świata. Na te drogi prowadzi nas dziś papież Franciszek, również zapowiadając spotkanie na drogach miłosierdzia i spotkanie na polskiej ziemi w Krakowie z młodzieżą całego świata w Roku Świętym Miłosierdzia. Dla nas to będzie dodatkowe odnowienie niepowtarzalnej duchowej, dziejowej więzi z Jezusem Chrystusem Zmartwychwstałym, która zaczęła się 1050 lat temu i w naszym czasie ożywa na nowo - zauważa abp Dzięga.
Pomóż w rozwoju naszego portalu