Prelegent mówił słuchaczom, jak czytać Pismo Święte, by doświadczyć spotkania z Bogiem. - Biblia jest księgą ludzi wiary, powstałą, aby budzić wiarę w czytelniku – tłumaczył ks. Chrostowski. Podkreślił, że zawartość Biblii, jej uwarunkowania językowe, historyczne, kulturowe oraz konieczność przekładania jej na języki narodowe nie mogą przesłaniać tego faktu.
Biblista wskazywał na podobieństwa i różnice w żydowskiej i chrześcijańskiej lekturze Biblii oraz integralny charakter obu Testamentów w chrześcijaństwie. Wykład zawierał wiele obrazowych przykładów pochodzących zarówno z Pisma Świętego, jak i z doświadczenia wykładowcy.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Po wykładzie słuchacze zadawali pytania, które dotyczyły różnych aspektów tematu. Pytali o szczegółowe kwestie ze Starego i Nowego Testamentu, żydowską lekturę Biblii oraz o kwestie techniczne w osobistym czytaniu i rozważaniu Pisma Świętego.
Spotkanie poprowadziła s. dr Judyta Pudełko, wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego. Trwający od roku cykl wykładów otwartych cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców stolicy, dlatego planowane są kolejne wykłady.