W dniach od 24 do 26 listopada br. w Łodzi odbędzie się Szczyt w Sprawach Dzieci Województwa Łódzkiego. Organizatorem Szczytu jest Centrum Służby Rodzinie w Łodzi. Szczyt współfinansuje Ministerstwo Polityki Społecznej - Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, zaś merytoryczne wsparcie zapewniają m.in. Biuro Rzecznika Praw Dziecka oraz Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Łodzi.
Patronat honorowy nad Szczytem objęli: abp Władysław Ziółek - metropolita łódzki, minister Paweł Jaros - rzecznik Praw Dziecka, dr Jerzy Kropiwnicki - prezydent miasta Łodzi, Stanisław Witaszczyk - marszałek województwa łódzkiego, prof. dr hab. Bogusław Śliwerski - rektor Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi. Patronat medialny sprawują: Telewizja Polska S.A. Oddział w Łodzi oraz serwis www.lodzkie.ngo.pl.
Szczyt, który odbędzie się w siedzibie CSR przy ul. Broniewskiego 1 A, będzie miał charakter szkolenia z zakresu praw dziecka. Bardzo ważnym dorobkiem Szczytu będzie także wypracowanie dokumentu końcowego, który zaprojektuje kierunki zmian w systemie wsparcia dzieci. Zgodnie z Konwencją o prawach dziecka, podczas Szczytu wypowiedzą się także dzieci.
Szczyt adresowany jest do pracowników oświaty i służb społecznych: nauczycieli, pedagogów, psychologów, wychowawców, pracowników socjalnych, kuratorów sądowych, sędziów rodzinnych, policjantów, strażników miejskich, urzędników, działaczy i wolontariuszy organizacji pozarządowych.
Wszelkich informacji na temat Szczytu udziela: Centrum Służby Rodzinie w Łodzi, ul. Broniewskiego 1a, tel./fax (0-42) 682-20-22, mail: csr@csr.org.pl. Przy zgłoszeniu należy podać swoje imię i nazwisko, piastowaną funkcję (zajmowane stanowisko, nazwę i adres instytucji) w organizacji. Należy także określić grupę, w której będzie się pracować nad dokumentem końcowym: 1 - Prawo dziecka do życia i ochrony zdrowia, 2 - Prawo dziecka do wychowania w rodzinie, 3 - Prawo dziecka do ochrony przed przemocą, 4 - Prawo dziecka do godziwych warunków socjalnych, 5 - Prawo dziecka do rozwoju, kultury i nauki. Problemy dzieci niepełnosprawnych będą podejmowane w każdej z tych grup. Uczestnictwo w Szczycie jest nieodpłatne.
Liczba miejsc na Szczycie oraz w grupach jest ograniczona. Każda osoba zgłaszająca się musi podjąć zobowiązanie uczestnictwa w całym Szczycie oraz w pracach wybranej grupy.
Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ukończeniu szkolenia w zakresie praw dziecka w wymiarze 16 godzin dydaktycznych oraz potwierdzające współautorstwo dokumentu końcowego, wydane przez Centrum Służby Rodzinie - niepubliczną placówkę kształcenia ustawicznego. Organizatorzy zapewniają materiały konferencyjne, w tym multimedialną płytę DVD.
Pomóż w rozwoju naszego portalu