Reklama

XII Targi Wydawców Katolickich

Wydawcy katoliccy na Stegnach

Prawie 90 wydawnictw zaprezentuje swoją ofertę podczas XII Targów Wydawców Katolickich, które od 21 do 23 kwietnia odbędą się na warszawskich Stegnach. Organizatorzy zaplanowali kilkadziesiąt imprez towarzyszących: spotkań autorskich, debat i promocji.

Niedziela warszawska 16/2006

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Miejscem ekspozycji wydawnictw będzie sala sportowa Zespołu Szkół Integracyjnych nr 62 przy ul. Bonifacego 10

Reklama

Wydawnictwa katolickie dynamicznie się rozwijają - wynika z ubiegłorocznych badań przeprowadzonych przez Łukasza Gołębiewskiego z Biblioteki Analiz. Widać to też po ofercie, jaką poszczególni wydawcy przygotowali na tegoroczne Targi. - Przede wszystkim będzie dużo książek związanych z osobami Papieży: Jana Pawła II i Benedykta XVI. I nie tylko książek. Także nagrań specjalnych audycji, które zaprezentuje na swoim stoisku Polskie Radio - mówi ks. Marek Otolski MIC, organizator Targów.
Pośród wielu propozycji papieskich na pewno warto zwrócić uwagę na książki Wydawnictwa WAM: Leksykon Pielgrzymek Jana Pawła II i Leksykon Wypowiedzi Jana Pawła II do Polaków. Ciekawą propozycją jest także książka Wydawnictwa W Drodze Epoka Jana Pawła II. Zrozumieć niezwykły pontyfikat autorstwa o. Macieja Zięby OP. Z kolei na stoisku Wydawnictwa Archidiecezji Warszawskiej będzie można się zaopatrzyć w najnowszą encyklikę Benedykta XVI Deus caritas est.
Dużą popularnością wśród czytelników cieszą się książki z dziedziny duchowości oraz odpowiadające na trudne pytania, jakie nierzadko stają przed nami na drodze wiary. I tak np. Klaus Berger w swojej najnowszej książce Czy wolno wierzyć w cuda? (Wydawnictwo W drodze) stara się odpowiedzieć na pytanie postawione w tytule. W tym samym wydawnictwie uwagę zwraca książka Thomasa Keatinga Liturgia i kontemplacja. Autor proponuje drogę do bliskości z Bogiem poprzez osobiste doświadczenie liturgii. Natomiast bp Jan Szkodoń napisał modlitewnik dla ludzi obrażonych na Kościół: Modlitwa zniechęconego (Wydawnictwo WAM).
Na dłużej warto zatrzymać się przy stoisku kieleckiego Wydawnictwa Jedność, które wydało Historyczny atlas Biblii, dzieło życia Enrico Galbiatiego, jednego z najwybitniejszych biblistów XX wieku.
Na Targach nie zabraknie też książek dla dzieci i młodzieży. Wydawnictwo Archidiecezji Warszawskiej zaprasza czytelników do zapoznania się z powieścią ks. Adama Zelgi Piłka jest okrągła. A Wydawnictwo Jedność poleca pierwszą książkę z serii Cztery pory baśni Włodzimierza Dulemby.
To oczywiście tylko niektóre z wielu propozycji, jakie poszczególne wydawnictwa przygotowały na Targi.
Tradycyjnie miejscem ekspozycji wydawnictw będzie sala sportowa Zespołu Szkół Integracyjnych nr 62 przy ul. Bonifacego 10. Natomiast imprezy towarzyszące odbędą się w salach przy kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia, naprzeciwko szkoły. Targi będą czynne: 21 kwietnia od 10.00 do 18.30, 22 kwietnia od 9.00 do 18.30, 23 kwietnia od 9.00 do 17.00.

Przedstawiamy najważniejsze punkty programu XII Targów Wydawców Katolickich:

Piątek, 21 kwietnia:
11.00 - Rok Jubileuszowy Jezuitów - misja i nauka - dyskusja z udziałem ks. Tomasza Homy SJ, ks. Krzysztofa Ołdakowskiego SJ, ks. Henryka Pietrasa SJ.
12.00 - Slang młodzieżowy w modlitwie - spotkanie z udziałem o. Wojciecha Jędrzejewskiego OP, autora modlitewnika dla młodych Z Bogiem na czacie i Doroty Zdankiewicz-Jedynak, językoznawcy z Uniwersytetu Warszawskiego.
13.00 - Benedykt XVI - teolog i duszpasterz - spotkanie z udziałem bp. Zygmunta Zimowskiego.
14.00 - Recepta na bestseller - dyskusja o tym, jak promować książkę katolicką.
16.00 - Jak głosić Ewangelię? Komunikacja w duszpasterstwie - spotkanie z ks. Markiem Dziewieckim.
17.00 - Spotkanie autorskie z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim
18.00 - Media w służbie prawdy - spotkanie z Piotrem Kraśko, dziennikarzem TVP oraz Marcinem Witanem, dziennikarzem Polskiego Radia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Sobota, 22 kwietnia:
10.00 - Prezentacja książki: Acta Synodalia od 50 do 381 roku. Tom 1: Synody i kolekcje praw. Spotkanie z udziałem ks. prof. Józefa Kulisza SJ, ks. prof. Henryka Pietrasa SJ, prof. Ewy Wipszyckiej, filologa i Jerzego Wojtczaka-Szyszkowskiego, filologa.
11.00 - Rosyjska Encyklopedia Katolicka w kontekście odnowionej Rosji - prezentacja Encyklopedii z udziałem bp. Tadeusza Pikusa
Na stoisku Wydawnictwa M swoją książkę Nas dwoje podpisuje Jerzy Grzybowski.
Na stoisku Wydawnictwa W drodze swoją książkę Warto być przyzwoitym podpisuje prof. Władysław Bartoszewski.
12.00 - Msza święta dziś - źródło życia czy pusty rytuał? - dyskusja panelowa z udziałem ks. dr. Macieja Zachary MIC, ks. dr. Mariana Pisarzyka MIC i o. Tomasza Zamorskiego OP.
Spotkanie autorskie z o. Leonem Knabitem OSB.
12.30 - Na stoisku Wydawnictwa M swoją książkę Akt małżeński podpisuje o. Ksawery Knotz OFM Cap.
13.00 - Spotkanie autorskie z prof. Anną Świderkówną.
14.00 - Dyskusja na kanwie książki ks. Marka Dziewieckiego
Kochać i wymagać. Pedagogia Ewangelii. Udział bierze autor i o. Leon Knabit OSB.
Kościół a polityka - autonomia i dialog - dyskusja panelowa z udziałem polityków, publicystów i duchownych.
15.00 - Znaki obecności Boga w świecie - dyskusja panelowa na kanwie książki Rozmowy istotne z udziałem Marcina Witana, autora, Krzysztofa Dorosza, dziennikarza BBC i Stanisława Filipowicza, historyka myśli politycznej.
17.00 - Spotkanie autorskie z ks. Adamem Zelgą, autorem książki dla dzieci Piłka jest okrągła.
Szatan przed trybunałem. Kiedy podlega karze bluźnierstwo?
- spotkanie z o. Aleksandrem Posackim SJ.
19.00 - Wydawcy katoliccy Janowi Pawłowi II - uroczysty koncert Stabat Mater. Podczas koncertu wręczenie nagród laureatom Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2006.

Niedziela, 23 kwietnia:
11.00 - Spotkanie z Bogumiłem Łozińskim, autorem fantastycznych opowiadań-bajek dla dzieci.
12.00 - Prawda o świecie okultyzmu - dyskusja na kanwie książki Ludzie. Demony. Egzorcyzmy z udziałem ks. Aleksandra Posackiego SJ, teologa i Gustawa Kozaka, psychiatry.
13.00 - Jak żyć Słowem Bożym na co dzień - rozmawiają ks. Krzysztof Wons SDS, kierownik duchowy i ks. Roman Pindel, biblista.
15.00 - Spotkanie autorskie z ks. Jerzym Szymikiem.
16.30 - Rozwiązanie konkursu dla publiczności, która nabyła bilety wstępu na Targi.

Niespodzianka dla Czytelników:
Specjalnie dla naszych Czytelników mamy dwie nowości książkowe prezentowane na Targach oraz dwie bezpłatne wejściówki do sal wystawienniczych. Prosimy dzwonić do nas we wtorek 18 kwietnia o godz. 12.00 - tel. 629-72-62.

2006-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

[ TEMATY ]

św. Andrzej Bobola

Karol Porwich/Niedziela

św. Andrzej Bobola

św. Andrzej Bobola

Niezwyciężony atleta Chrystusa - takim tytułem św. Andrzeja Bobolę nazwał papież Pius XII w swojej encyklice, napisanej z okazji rocznicy śmierci polskiego świętego. Dziś, gdy wiara katolicka jest atakowana z wielu stron, św. Andrzej Bobola może być ciągle stawiany jako przykład czystości i niezłomności wiary oraz wielkiego zaangażowania misyjnego.

TRWA NOWENNA w intencji pokoju i Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. DOŁĄCZ DO MODLITWY
CZYTAJ DALEJ

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

[ TEMATY ]

Fatima

objawienia fatimskie

Family News Service

Karol Porwich/Niedziela

Maryja ukazywała się w Fatimie raz w miesiącu od 13 maja do 13 października 1917 roku. Z objawieniami fatimskimi i ich historią związane są fascynujące fakty, wciąż niestety mało znane lub zapomniane. Przypominamy kilka z nich.

Cud słońca, którego świadkami były dziesiątki tysięcy ludzi. Małe dzieci, którym w odległej portugalskiej wiosce objawiała się Maryja. Matka Boża przekazała im trzy tajemnice fatimskie. Dwie z nich zostały upublicznione w 1941 roku, trzecia zaś na ujawnienie czekała aż do 2000 roku. Te fakty są powszechnie znane. Ale co właściwie wydarzyło się na wzgórzach w środkowej Portugalii 105 lat temu? I jakie znaczenie ma to dla Kościoła w XXI wieku? Mija właśnie 105 lat odkąd trojgu pastuszkom ukazała się Matka Boża.
CZYTAJ DALEJ

Jednostka Strzelecka w Sokołowie zyskała sztandar

2025-05-12 21:45

Bartosz Walicki

Przekazanie Sztandaru

Przekazanie Sztandaru

Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego to paramilitarna organizacja społeczno-wychowawcza nawiązująca ideowo do istniejącego w okresie międzywojennym Związku Strzeleckiego. W Sokołowie działa od roku 2015 przy miejscowym ponadpodstawowym Zespole Szkół. Inicjatorem powołania oddziału był nauczyciel Andrzej Miąsik, a pierwszym opiekunem katecheta ks. Łukasz Siwiec. Później rolę opiekuna grupy przejął nauczyciel Łukasz Dec. We wrześniu 2019 roku przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim założono również „przedszkole” Strzelca – drużynę orląt. Kolejne powstały w Górnie i Nienadówce. Początkowo sokołowscy strzelcy tworzyli pluton wchodzący w skład Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie. 27 września 2020 r. został on przekształcony w samodzielną Jednostkę Strzelecką 1914 im. ppor. Jakuba Darochy.

Tegoroczne obchody strzeleckie rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny. Przewodniczył jej kustosz sanktuarium sokołowskiego ks. Jan Prucnal, a do koncelebry przyłączyli się: proboszcz nienadowski ks. Jerzy Uchman i rodak sokołowski ks. Marian Darocha. Podniosłemu nastrojowi sprzyjała obecność pocztów sztandarowych: „Strzelca”, obu Zespołów Szkół i miejscowego oddziału KSM. Na wstępie głos zabrała chor. ZS Paulina Gielarowska, która przedstawiła historię Związku Strzeleckiego i najważniejsze wydarzenia z życia patrona jednostki, ppor. Jakuba Darochy. Słowo Boże wygłosił wikariusz ks. Mateusz Juszczyk.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję